Rekuperace tepla

Rekuperace tepla, neboli proces zpětného získávání tepla. Při něm se přiváděný vzduch do budovy předehřívá teplým odpadním vzduchem. Teplý vzduch není tedy bez užitku odváděn otevřenými okny ven, ale v rekuperačních větracích jednotkách odevzdá většinu svého tepla zpětně přiváděnému vzduchu. 

V rámci naší nabídky rekuperačních jednotek a systémů preferujeme výrobky Brink Climate Systems. Avšak na vyžádání jsme Vám schopni dodat na klíč jakoukoliv Vámi požadovanou rekuperační jednotku Vámi zvolené značky, mimo jiné např.:

  • Elektrodesign
  • Zehnder

Komplexní systém větrání a rekuperace Brink

Představujeme jedinečný systém větrání a rekuperace od předního evropského výrobce Brink Climate Systems, který obsahuje všechny potřebné díly nezbytné pro zajištění správné a dlouhodobé funkčnosti systému větrání s rekuperací.

Systém větrání a rekuperace se skládá z větracích jednotek Brink Renovent a potrubního rozvodu Brink Air Excellent.

Výrobce systému větrání a rekuperace Brink Climate Systems je tradiční holandský výrobce větracích a teplovzdušných jednotek s více jak 30ti-letými zkušenostmi, vývojem a výrobou.

Jedinečné řešení a provedení větracích jednotek Renovent

Jednotky větrání a rekuperace Renovent jsou mnohaletým provozem ověřená zařízení. Uváděné parametry větracích jednotek Renovent jsou důvěryhodné a umožňují zákazníkům nezávislé a objektivní porovnání například na internetu renomovaného Passive Haus Institutu.

Větrací jednotky Renovent vynikají ve všech nezbytných vlastnostech a udávají trend ve vývoji úsporných a široce využitelných zařízení. 

  • Funkce větrání s rekuperací
  • Zajištění zdravého prostředí a zvýšení hygieny
  • Omezení hluku z okolí, zvýšení intimity a bezpečnosti bydlení při pravidelném větrání
  • Konstantní filtrace vzduchu
  • Energetické úspory při větrání
  • Regulace nastavení větrání

Vzduchotechnický potrubní rozvod Brink Air Excellent

Brink Air Excellent je komplexní a promyšlený systém potrubního rozvodu pro centrální větrání s rekuperací tepla. Skládá se z tepelně izolovaných, hlukových a rozvodných potrubí, rozdělovačů a dalších komponentů, které tvoří jeden funkční a promyšlený celek. Antistatické a antibakteriální provedení flexibilních kanálů zajistí dlouhodobou čistotu a hygienu rozvodů.

Má srovnatelnou životnost se stavbou domu, zabezpečí svým uživatelům vysoký komfort, úspory a dlouhodobě zdravě udržitelné prostředí.

Brink Excellent


 
O funkčnosti systému větrání s rekuperací tepla nerozhoduje pouze kvalita větrací jednotky, ale celý systém jako celek.