Odvlhčovače

Vlhkost často poškozuje konstrukce a estetický vzhled budov. Pokud vlhkost není odstraňována, na stěnách vznikají plísně, drolí se omítka, korodují kovové konstrukce a rosí se okna. Zvýšená vlhkost je nepříjemná pro samotný pobyt a vyvolává pocit dusna, který ztěžuje dýchání. Ve vzduchu se zvýšenou vlhkostí se často vyskytují choroboplodné spóry plísní, které mohou vyvolat nežádoucí onemocnění.

Řešením je odvlhčovač. Odvlhčovač je zařízení, které snižuje vzdušnou vlhkost. Odvlhčovač výrazně omezuje kondenzaci na oknech a na stěnách. Náklady na vytápění udržuje odvlhčovač na nejnižší možné hranici. V prostorách bazénové haly bazénové odvlhčovače recyklují vzduch, snižují jeho vlhkost a přivádějí zpět do prostoru bazénu suchý teplý vzduch.

V případě, že máte venkovní bazén, tepelné čerpadlo Vám zajistí ohřev bazénové vody až po dobu sedmi měsíců! Teplo ze vzduchu dokáže bazénové tepelné čerpadlo nepřetržitě odebírat bez ohledu na noc, zda oblačné počasí přes den. V porovnání s přímým el. ohřevem vody, tepelné čerpadlo Vám ušetří 6,5 násobně více finančních prostředků.

Odvlhčovače Microwell

Nabízíme Vám následující následující typy odvlhčovačů a tepelných čerpadel Microwell:

 • Bazénové odvlhčovače
  Bazénový odvlhčovač spolehlivě pracuje na kondenzačním principu. Nasává vlhký teplý vzduch z bazénové haly, ze kterého uvolňuje vodu kondenzací na studeném povrchu. Ta odtéká do odpadu. Následně odvlhčovač ohřívá vzduch a ventilátorem vyfukuje zpět do prostoru bazénové haly již suchý o 5° C teplejší vzduch. Děje se to na velmi úsporném principu tepelného čerpadla, kdy pouze 1 kW elektrické energie vyrobí až 3 kW tepelné energie. 
 • Odvlhčovače do strojoven bazénových hal
  Tyto odvlhčovače se používají pro veřejné bazény plováren, wellness center apod. Zajišťují odvlhčování, jakož i větrání a teplovzdušné vytápění bazénové haly. Odvlhčovač je umístěn ve strojovně vzduchotechniky. 
 • Průmyslové odvlhčovače pro stavby a průmysl
  Mobilní průmyslové odvlhčovače jsou určeny na vysušování novostaveb nebo budov po záplavách a hašení požárů. 
 • Bytové odvlhčovače
  Odvlhčovače, které vám výborně pomohou při sanaci škod, které způsobily povodně. V nabídce jsou adsorpční odvlhčovače a kondenzační odvlhčovače. 
 • Příslušenství k bazénovým odvlhčovačům
 • Tepelná čerpadla HP900 a HP1200

Odvlhčovače a tepelná čerpadla Microwell Vám pomohou vytvořit si bezpečné, příjemné a zdravé prostředí, ve kterém můžete vychutnávat chvíle relaxu! A vlhkost nemusí být problém!